Dotacje z LGD

Znajdziemy Twoje LGD >>>

czym jest LGD

Lokalne Grupy Działania, to rodzaj partnerstwa terytorialnego, które oferuje wsparcie finansowe dla projektów biznesowych, kulturowych i inwestycyjnych na terenach wiejskich oraz w miastach z liczbą mieszkańców do 20 tysięcy. Mają one na celu aktywizację lokalnej społeczności oraz pobudzenie przedsiębiorczości.

 
Środki z LGD mogą nie tylko wspierać powstawanie nowych przedsiębiorstw, ale również rozwijać już istniejące. Warto skorzystać z możliwości rozwoju, jakie dają programy LGD w Twojej gminie.

pisanie wniosków do lgd zdjęcie
dotacje z lgd zdjęcie

Nasza pomoc

Potrzebujesz pomocy w sporządzeniu dokumentacji, lub chcesz znaleźć odpowiedni program dla siebie? Świetnie! Nasi specjaliści czekają na kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Opisz nam planowane działanie, a my pomożemy Tobie osiągnąć ten cel dzięki pomocy w zdobyciu dotacji z LGD.  

Środki na rozpoczęcie działaności z LGD

Dotacje udzielane przez Lokalne Grupy Działania mają na celu pobudzenie przedsiębiorczości na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich. Sprawdź kryteria, jakie musisz spełnić, aby skorzystać ze wsparcia LGD.

lgd dotacje 2019 zdjęcie

Współpracują z nami

Kto może ubiegać się o dotacje z LGD

  •     Wyłącznie mieszkańcy gminy wchodzącej w obręb działania LGDwsi i miast do 20 tys. mieszkańców.
  •     W przypadku osób prowadzących działalność musi ona zostać zarejestrowana, a składki powinny być odprowadzane do ZUS. Firma, która ubiega się o takie wsparcie, powinna funkcjonować co najmniej rok w ciągu 3 lat przed złożeniem wniosku – to szansa również dla młodych firm, które funkcjonują niewiele ponad rok oraz dla tych, które z różnych powodów, były czasowo zawieszone.
  •     Poza tym musi posiadać siedzibę na terenie zrzeszonej gminy, a planowana inwestycja również musi mieć miejsce na tym terenie.
  •     Wymagane jest też utworzenie miejsca pracy, przynajmniej jednego, a im więcej tym lepiej dla oceny projektu.
  •     O środki na start mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy, pod warunkiem, że nie są ubezpieczeni w KRUS.
  •     W przeciwieństwie do dotacji oferowanych przez Urząd Pracy nie wymaga się, aby taka osoba koniecznie była bezrobotna. Pod uwagę będzie brane także fakt, czy wnioskodawca lub potencjalny pracownik pochodzą z tzw. grupy osób defaworyzowanych, co będzie dodatkowo punktowane podczas oceny. Do takiej grupy zalicza się w zależności od Lokalnej Grupy Działania m.in. kobiety, osoby niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne (zarejestrowane w urzędzie pracy przez przynajmniej 12 miesięcy), osoby poniżej 30 i powyżej 50 roku życia.

Napisz do nas >>>

Zaufali nam: